ETKB Bakan Yardımcısı Ataması Yapıldı

6 Temmuz 2019 tarih ve 30823 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2019/169 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Bakan Yardımcılığı görevine Prof. Dr. Şeref KALAYCI atandı.

Prof. Dr. Şeref KALAYCI kimdir?

Prof. Dr. Şeref KALAYCI, 1965 yılında Trabzon’da doğdu. Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Amerika Birleşik Devletleri’nde Fairleigh Dickinson Üniversitesi İşletme Yönetimi’nde, doktorasını Boğaziçi Üniversitesi Finans bölümünde tamamladı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapan Sayın Kalaycı, Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü, Dekan Yardımcılığı ve Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği gibi idari ve akademik görevlerde bulundu.

Eti Maden İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyeliği ve Nükleer Teknik Destek A.Ş. Yönetim Kurulu üyesidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Kabinesi’nin ilk Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez’in danışmanlığını yürüten Sayın Kalaycı, 5 Temmuz 2019 tarihli ve 2019/169 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanmıştır.