Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak "Hayatımız Maden" Temalı Antalya Madencilik Çalıştayında konuşma yaptı.

Sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen Madencilik Çalıştayı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Dr. Berat ALBAYRAK’ın katılımı ile 24-25 Kasım 2017 tarihlerinde Antalya’da düzenlendi. Ekonomi Bakanlığı’nın koordinasyonunda , Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katılımı ile gerçekleşmiştir. Katılımcı sayısı, 700 den fazla olmuştur.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Sayın Bakanın yanında, Müsteşar Yardımcıları Dr. Abdülkerim YÖRÜKOĞLU ve Zafer BENLİ, MİGEM Genel Müdürü Sayın Mithat CANSIZ , Genel Müdür Yardımcıları Yinal YAĞAN ve Mustafa SEVER, Daire Başkanı ve uzmanları ile büyük katılım sağlamıştır. MTA ve TKİ Genel Müdürleri de çalıştaya katılım sağlamışlardır.

Çalıştaya Orman Genel müdür Yardımcısı Sayın Zekeriye MERE ve İzin İrtifak Daire Başkanı Sayın Ahmet AYDIN da katılım sağlamışlardır. Açılış Konuşmaları öncesi Sayın Bakan Berat ALBAYRAK, sivil toplum kuruluşları başkanları ve kurum genel müdürleri ile bir araya gelerek bir değerlendirme yapmışlardır.

Açılış Konuşmaları:
Açılış konuşmaları, Ege İhracatçı Birlikleri Başkanı Sayın Mevlüt KAYA’nın konuşması ile başlamıştır. Antalya valisinin konuşmasından sonra Sayın Bakan Dr. Berat ALBAYRAK, madencilik sektörü hakkında geniş bir değerlendirme yapmışlardır.

Madencilik Sektör Sunumları:

MİGEM Genel Müdürü Sayın Mithat CANSIZ “Yeni Dönem MİGEM- Paradigma Değişimi” Sayın Prof. Dr. Faruk ÇALAPKULU madencilik sektörü, Halim DEMİRKAN “Madencilik Mevzuatında Değişiklikler ve Yeniden Yapılanma” ve Dr. Ercan BALCI “Çağdaş Madencilik” başlıklı konuşmalarını yapmıştır.

Panel konuşmacıları; Ekonomi Bakanlığı’ndan Sayın Tayfun KILINÇ, Orman Genel Müdürlüğü İzin İrtifak Daire Başkanı Sayın Ahmet AYDIN, Sektör Temsilcisi Turgut ÇOPUROĞLU, Sektör Temsilci Maden Jeologları Derneği Genel Sekreteri Ahmet ŞENTÜRK, Prof. Dr. Mustafa TOPALOĞLU idi.