"Demokrasi Şehidimiz"

Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğümüz Personeli Jeoloji Mühendisi Cuma DAĞ Şehit edilmek suretiyle Hakk’ın Rahmetine kavuşmuştur.

Ülkemizin birliği ve bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği uğruna canını feda eden muazzez şehidimizi 17.07.2016 Pazar günü ebedî yolculuğuna uğurladık. 
“Yüce milletimizin iradesine karşı düzenlenen, demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu girişimi şiddet ve nefretle kınıyoruz. Vatandaşlarımız, milletin iradesine saygı ve demokrasiye sahip çıkma noktasında tek vücut halinde hareket etmiş ve yaşanan elim hadiseler sonucu birçok vatandaşımız yaralanmış, hayatını kaybetmiştir. 15-16 Temmuz gecesi, halkımız bu hain darbe girişimine karşı göğsünü siper ederek, ‘’Çanakkale’’ ve ‘’Kurtuluş Savaşı’’ Ruhunu yeniden yaşatmıştır. Demokrasimize, vatanımıza ve milletimize sahip çıkma çabası esnasında hakkın rahmetine kavuşan, başta MTA Genel Müdürlüğümüzde 12 yıldır görev  yapan,  ''Cuma DAĞ'' olmak üzere tüm Demokrasi Şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, gazilerimize Cenab-ı Allahtan acil şifalar diliyoruz. Bu kalkışmayı yapanlar bir kez daha anlamalıdırlar ki hiç kimse bu büyük milletin iradesiyle oyun oynayamaz.

Aramıza fitne, fesat ve nifak tohumu ekmek isteyenlere Cenab-ı Hak hiçbir zaman fırsat vermesin! Cennet vatanımızı her türlü kötülüklerden, şerlerden ve musibetlerden muhafaza eylesin!  Amin.