Doğal Taş Sektörü Ödül Töreni Düzenlendi

26 Mart 2019 tarihinde İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) tarafından İzmir’de düzenlenen törende işlenmiş doğal taş ve blok doğal taş kategorilerinde en çok ihracat yapan 10 firma ödüllendirildi.

Törene Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür V. Sayın Mehmet BIÇKICI ile birlikte Genel Müdür Yardımcısı Sayın Uğur Salih UÇAR, Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa SEVER, 1. Hukuk Müşaviri Sayın Selami KORKMAZ ve Daire Başkanları katıldı.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Yardımcısı Sayın Uğur Salih UÇAR ödül töreninde bir konuşma gerçekleştirdi. Sayın Uçar konuşmasında; MAPEG olarak yapılan mevzuat değişiklikleri ile her zaman madencilik sektörünün yanında olduklarını ifade etti. Çin ve Amerika arasında yaşanan ticaret savaşlarının fırsata çevrilebileceğini belirterek güçlü bir ekonomi için elini taşın altına koymaktan çekinmeyen ihracatçılara da teşekkür etti.

Ödül töreninde konuşan İMİB Başkanı Sayın Aydın Dinçer, maden ihracatının ekonominin lokomotifi olduğunu ve bu nedenle özel önem verilmesi gerektiğini belirtti. Sayın Dinçer, fuarlarda Türk taşını tanıtmak ve daha iyi pazar payı almak için çalışmalarını sürdürdüklerini aktararak madencilik sektörünün çok ciddi istihdam, iş gücü ve ekonomik kaynak olarak görülmesi gerektiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından işlenmiş doğal taş ve blok doğal taş kategorilerinde en çok ihracat yapan 10 firmaya ödülleri verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin fotoğrafları: