Maden Bölgesi Toplantısı Yapıldı

13 Aralık 2018 tarihinde İstanbul Valiliği’nde Maden Bölgesi ilan edilen Cebeci Taş Ocakları ile ilgili olarak bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sayın Mithat CANSIZ, İstanbul Valisi Sayın Ali YERLİKAYA, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mevlüt UYSAL, Sultangazi Kaymakamı Sayın Uğur KALKAR, Sultangazi Belediye Başkanı Sayın Cahit ALTUNAY, İstanbul Üniversitesi Uygulamalı Jeoloji AnaBilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Atiye TUĞRUL katılım sağladı.


Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü adına toplantıya MAPEG Genel Müdür Vekili Sayın Dr. Hasan Hüseyin ERDOĞAN, Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa SEVER, Agrega ve Hammadde Üretim İzinleri Daire Başkanı Sayın Erdal KAÇMAZ, II-A Grubu Madenler Koordinatörü Sayın Serkan GÖKMEN, Özel Alanlar, Kurul İşleri ve Çevre Koordinatörlü Sayın Muhammet İbrahim KAYA ve Maden Mühendisi Sayın Ufuk ÖZGÜRLER katıldı.


Toplantıda, Cebeci Taş Ocaklarına yönelik çevreci bir anlayışla gerçekleştirecek projeye yönelik atılması gereken adımlar istişare edilirken maden bölgesinde yapımı suren sütre inşaatında gelinen aşama değerlendirildi ve kurumlar arasında detaylı bilgi alışverişi sağlandı.