Genel Müdürümüz, Maden Türkiye 2018 Fuarı’nın Açılış Konuşmasını Gerçekleştirdi

13 Aralık 2018 tarihinde İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenen “Maden Türkiye 2018 - 8. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı” açılışı, MAPEG Genel Müdür Vekili Sayın Dr. Hasan Hüseyin ERDOĞAN, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Mustafa SEVER ve Sayın Uğur Salih UÇAR, STK Başkanları ile sektör temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sayın Erdoğan sektör temsilcileri ve fuar katılımcılarına hitaben yaptığı açılış konuşmasında; bu tip fuarları çok önemsediklerini, yapılan çalışmaların Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın stratejileri ve politikaları ile uyumlu olduğunu, bunun da ayrıca memnuniyet verici olduğunu ifade etti.


Konuşmasının devamında Sayın Erdoğan kendisinin de bir madenci olması nedeniyle madencilik mesleğinin ne kadar zor ve meşakkatli olduğunu yakinen bildiğini, bu zorluğun ancak Kamu ve özel sektör dayanışmasıyla aşılabileceğini belirtti. Son yıllarda büyük bir gelişme gösteren ve madenlerin üretiminden işlenmesine ve uç ürün haline getirilmesine kadar her adımda kullanılan maden makinalarında yerlileşmenin sağlanmasıyla birlikte ülkemizin teknolojik bağımlılığının azalacağını ifade etti.

 

 

 

 

 

 

Haberin fotoğrafları: