Maden Kanunu Konulu Toplantı Gerçekleştirildi

Maden ve Petrol işleri Genel Müdürü Sayın Cevat GENÇ, 16.06.2020 tarihinde TOBB Türkiye Maden Meclisinin “Maden Kanunu” konulu toplantısına katıldı.

TOBB Türkiye Maden Meclisi Başkanı İbrahim Halil Kırşan, Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş’ın fiilen katıldığı toplantıya; madencilik sektöründe faaliyet gösteren kamu kuruluşları ve firmaların üst düzey yöneticileri, maden, jeoloji ve jeofizik mühendisleri oda başkanları ve 20’ye yakın sivil toplum örgütü başkanı ise video telekonferans yoluyla iştirak etti.

Toplantıda Sayın GENÇ tarafından “3213 Sayılı Maden Kanunu Uygulamasında Yaşanan Sorunlara İlişkin STK’lardan gelen Öneriler Doğrultusunda Hazırlanan Çözüm Önerileri Çalışma Özeti” adlı bir bilgilendirme sunumu yapıldı.

Sunumun ardından söz alan sektör temsilcileri, konuyla ilgili görüşlerini ifade ederek sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek ve ruhsat güvencesini garanti altına alacak yeni bir maden kanununa ihtiyaç olduğunu belirttiler.

 

 

 

 

 

 

Haberin fotoğrafları: