Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) “ Yeraltı Kaynakları Türkiye’nin Serveti” Türkiye İstişare Toplantısı

MÜSİAD, Metal ve Maden Sektör Kurulu Denizli Şubesinin ev sahipliğinde düzenlenen “Yeraltı Kaynakları Türkiye’nin Serveti” ana temalı Türkiye İstişare Toplantısı Mart ayı içerisinde gerçekleştirildi.

MÜSİAD Metal ve Maden Sektör Kurulu Başkanı İsmail Hakkı ÖKSÜZ’ ün moderatörlüğünü yaptığı panelde konuşan Maden İşleri Genel Müdürü ve E.T.K.B. Müsteşar Yardımcısı Vekili Sn. Mithat CANSIZ, “Yeraltı kaynaklarının ülkelerin gelişimindeki önemine vurgu yapmış, Bakanlığımız tarafından Milli Enerji ve Maden Politikası kapsamında, alınan tedbirler, teşvik sistemleri ve yeni iş modelleri” hakkında detaylı bilgiler aktarmıştır.

Madencilik sektörünün ülke ekonomisine katkısının artırılması yönünde yapılacak çalışmaların, iş güvenliği ve çevresel duyarlılık gibi kavramlardan ayrı tutulamayacağını ifade eden CANSIZ, “sektörün ülke ekonomisine katkısını arttıracak, hammadde ihracatı yerine, ara ve uç ürün elde edilmesine yönelik sanayi dönüşümünü sağlayacak yeni bir modelin, kısa bir sürede hayata geçirilmesi için çalışmaların hızla sürdüğü” ifadelerine yer verdi.