8. ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü Kariyer Günü Düzenlendi

ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen “Kariyer Günü” etkinliği, 17 Mayıs 2019 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür V. Sayın Mehmet BIÇKICI, sözlerine kendisinin de bir ODTÜ mezunu olduğunu ve ODTÜ’nün her zaman kaliteli mezunlar verdiğini belirterek başladı. Konuşmasına, yeni ve dinamik yapısıyla MAPEG’in madencilik sektörüne yön veren bir kurum olduğuna değinerek devam eden Sayın BIÇKICI, başlıca amaçlarının yeraltı kaynaklarımızın ekonomimize kazandırılması ve madenciliğin mevcut durum itibariyle %1 olan GSMH içindeki payını yükselterek cari açığın azaltılmasına katkıda bulunmak olduğunu ifade etti. MAPEG bünyesinde, iyi yetişmiş mezunlara her zaman yer olduğunun altını çizen Sayın BIÇKICI, konuşmasının sonunda yeni mezun ve mezun adayı öğrencilere, kariyer tercihlerinde Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nü tercih etmelerini tavsiye etti.

Sayın BIÇKICI, konuşmasının ardından “Yüksek Şeref ve Şeref Listesine” giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Genel Müdür Yardımcısı Sayın Uğur Salih UÇAR’ın da katıldığı etkinlikte, ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdin BOZKURT, ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülser KÖKSAL, ODTÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mete KÖKEN, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürü Sayın Cengiz ERDEM ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mehmet Ferruh AKALIN’ın da birer konuşma yaptı. 

Kamu, özel sektör ve meslek kuruluşları olmak üzere toplam 45 kurumun öğrenciler ile bir araya geldiği etkinlik, öğrencilerin tasarım dersi kapsamında hazırladıkları poster sunumlarını gerçekleştirmesinin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin fotoğrafları: