Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı 2018 Yılı Performans Ödülleri Verildi

Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı 2018 Yılı Performans Ödülleri Töreni 16 Nisan 2018 tarihinde Bakanlık Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Ödül töreninde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih DÖNMEZ, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile kamuda işleyişin değiştiğini aktararak, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin özü aslında değişim üzerine inşa edildi. Enerjisi ve dinamizmiyle işlerin daha hızlı yürüdüğü, sonuç odaklı bir kamu yönetim sistemini inşa etmek için hayata geçirildi.” dedi.

Bakanlık olarak bu sürece hızla ayak uydurduklarını belirten Sayın Dönmez, geçen yıl bakanlık bünyesindeki işlemlerin basitleştirilmesi için genelge yayımladıklarını söyledi. Performans sistemlerinin kariyerlerini sağlam bir şekilde örmek isteyen herkes için önemli olduğunu vurgulayan Sayın Dönmez şunları kaydetti:

"Sizlerin gayretleriyle son 3 yıla büyük bir başarı hikayesi sığdırdık. Enerjinin her alanında tarihi rekorlara, dev yatırımlara, büyük bir değişim ve dönüşüme hep birlikte imza attık. Bu büyük başarının en büyük mimarları, gizli kahramanları hiç şüphesiz sizlersiniz. Bugün geldiğimiz noktada sahada çalışan işçi kardeşlerimizden, üst düzey yönetici arkadaşlarımıza kadar Bakanlığımızın her bir çalışanının büyük bir emeği ve katkısı var."

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür V. Sayın Mehmet BIÇKICI’nın da katıldığı törende başarılı hizmetlerinden dolayı Bakanlık ve bağlı kuruluşlarda görev yapan 119 çalışana ödül verildi. Çalışanlara, ödüllerini Bakan Sayın Dönmez, Bakan Yardımcıları Sayın Mithat CANSIZ ve Abdullah TANCAN takdim etti.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa SEVER, 1. Hukuk Müşaviri Sayın Selami KORKMAZ, Bilgi Teknolojileri Daire Başkan V. Sayın Serdar ÖZ, Özel Büro Koordinatörlüğünden Sayın Bekir Sıdkı AKKOYUNLU ve II-B Grubu Madenler Koordinatörü Sayın Mustafa YILDIZ ödüle layık görüldü.

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin fotoğrafları: