Dünya Madencilik Sektörünün En Önemli Organizasyonlarından Biri Olan PDAC 2018 Kongresi, Kanada’nın Toronto Kentinde Düzenlendi

Dünya madencilik sektörünün en önemli organizasyonları arasında gösterilen Prospectors and Developers Association of Canada tarafından organizasyonu yapılan PDAC 2018, Kanada’nın Toronto kentinde bulunan Metro Convention Center’ da düzenlendi.

Maden İşleri Genel Müdürü Mithat CANSIZ; PDAC 2018-Toronto’da yaptığı sunumda, “Türkiye Madencilik sektöründeki yaşanan gelişmeler ve sektörün gelişen dünya standartlarına adaptasyonu konusunda yapılan çalışmalar” hakkında Türk ve Kanadalı sektör yöneticilerinden oluşan dinleyicilere detaylı bilgi verdi.

PDAC 2018-Toronto’da aynı zamanda UMREK Başkanlığı görevini sürdüren Mithat CANSIZ’a Maden İşleri Genel Müdür Yardımcısı Yinal YAĞAN, UMREK üyeleri Dr. Mesut SOYLU, Cem Sacit YÜCEER ve Altın Madencileri Derneği Başkanı Hasan YÜCEL eşlik etmiştir.

Ülkemizde madencilik alanında yatırım faaliyetlerinde bulunan ve bulunmayı planlayan uluslararası şirketlerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede Türk madencilik sektöründe yapılan yenilikler ve planlanan projeler yoğun ilgi görmüştür.