10. Petrol Arama-Üretim Sektörü İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Petrol ve Doğal Gaz Platformu Derneği (PETFORM) tarafından organize edilen Petrol Arama-Üretim Sektörü İstişare Toplantılarının 10’nuncusu 3 Mayıs 2019 tarihinde Diyarbakır’da gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür V. Sayın Mehmet BIÇKICI, dinamik ve güçlü yapısı, yeni vizyonu ile MAPEG’in sektörün ihtiyaçlarını karşılama hususunda sektörle işbirliği ve diyalog ilişkisi çerçevesinde çalışılacağını, bu toplantıların sektörün kendisini tanıtması ve sorunlarının çözüme kavuşturulması için şirketler adına bir fırsat olduğunu, bu tür toplantıların daha geniş katılımlı ve belirli periyodlar halinde yapılmasının yararlı olacağını belirtti.

Genel Müdür Yardımcısı Sayın Hızır AY başkanlığında devam edilen toplantının öğleden sonraki kısmında, bundan sonraki bilgilendirme toplantılarının nerede ve ne zaman yapılacağı ile ilgili karar alındı.

Toplantıda, Petrol Arama, Üretim ve Ruhsatlandırma Dairesi Başkanı Sayın Sami SARIYILDIZ tarafından “2018 yılı Petrol Arama-Üretim Faaliyetleri” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Katılımcı şirketlerin bir önceki döneme ait faaliyetlerini paylaşmalarının ardından toplantı sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin fotoğrafları: