UMREK Kodu 3. Tanıtım Etkinliği Gerçekleştirildi

UMREK Kodu 3. Tanıtım Etkinliği 15 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür V. Sayın Mehmet BIÇKIÇI, yeni yapısıyla MAPEG’in en önemli hedeflerinin başında, madencilik sektörünü uluslararası standartlarda bir yapıya kavuşturmak olduğunu, UMREK’in de bu hedef doğrultusunda atılmış çok önemli bir adım olduğunu, UMREK sayesinde maden arama faaliyetleri sonucunda ortaya çıkarılan cevherin özelliklerinin artık uluslararası standartlara göre belirleneceğini, böylelikle madencilik faaliyetlerinde şeffaflığın ve güvenirliliğin artarak yatırım riskinin en aza ineceğini, UMREK kararıyla 18 profesyonelin “Yetkin Kişi Sertifikası” aldığını, “Yetkin Kişiliğin” madencilik sektörüne uluslararası anlamda bir vizyon kazandıracağını ifade etti.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcı Sayın Uğur Salih UÇAR’ın da katıldığı etkinlikte, UMREK Üyesi Prof. Dr. Atiye TUĞRUL, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Mühendislik Bölümü Dekanı Prof. Dr. Mehmet BİLGİN, UMREK Üyesi Kadem Ekşi, YERMAM Yönetim Kurulu Başkanı Halit Semih Demircan, MJD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şentürk, YERMAM Yönetim Kurulu Üyesi Nuri CEYHAN ve TÜMAD Genel Müdürü Hasan YÜCEL de birer konuşma yaptı.

Madencilik sektöründe faaliyet gösteren kurumlar, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, üniversitelerin ilgili bölümlerinde görev alan akademisyenler ve çok sayıda öğrenci olmak 200’ü aşkın kişinin katıldığı etkinlik, konuşmaların ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin fotoğrafları: