ETKB Bakan Yardımcısı Sayın Mithat Cansız İlk Yetkin Kişi Sertifikalarını Tevdi Etti

11 Şubat 2018 tarihinde Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) Yetkin Kişi (QP) olmaya hak kazanan ilk 18 maden profesyoneli için sertifika töreni düzenlendi.

Törende, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sayın Mithat CANSIZ, Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) Başkanı sıfatıyla, 3213 Sayılı Maden Kanununun Ek-14. maddesinin verdiği yetkiye istinaden UMREK Hakkında Yönetmeliğin 7. maddesi ve UMREK Kodunun 11. maddesi uyarınca 23/01/2019 tarihinde yapılan UMREK’in 07 No’lu kararı ile Yetkin Kişi Sertifikası (QP) almaya hak kazanan 18 profesyonele sertifikalarını tevdi etti.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Vekili Sayın Mehmet BIÇKICI’nın da katıldığı törende konuşan Bakan Yardımcısı Sayın CANSIZ, Yetkin Kişilerin raporlama açısından madencilik sektörüne uluslararası standartlarda bir vizyon ve derinlik kazandıracağını, Yetkin Kişiliğin dinamik bir süreç olduğunu ve ilerleyen dönemlerde Yetkin Kişi sayısının arttırılmasını hedeflediklerini belirtti.

 

 

 

 

 

 

Haberin fotoğrafları: