Madenciler Yangınlara Müdahale Çalışmalarına Destek Verdi                 

Temmuz ve ağustos aylarında ülkemizin güney kesimlerinde etkili olan yangınlara müdahale çalışmalarına bölgede faaliyet gösteren maden şirketleri de destek verdi.

 

Maden şirketleri, yangının başladığı ilk andan itibaren alevlere müdahale ederek yangının daha fazla alana zarar vermesine engel oldu.  Valilik, Kaymakamlık, Orman Bölge Müdürlüğü ve AFAD’ın koordinasyonunda, makine parklarındaki akaryakıt ikmal tankeri, iş makinesi, su tankeri, ekskavatör, kepçe, servis araçlarının yanı sıra çok sayıda personelini yangın bölgesine sevk eden şirketler alevlerin kontrol altına alınmasına katkıda bulundu.

Özelikle arazinin sarp bölgesine sıçrayan alevlere müdahale edilmesi için maden şirketlerine ait iş makineleri ile yol açıldı. Başta hortum olmak üzere söndürme ve koruyucu gereçlerin tedarikinde de önemli rol oynayan maden şirketleri, yangından evleri zarar gören yöre halkının acil ihtiyaçlarının karşılanması ve yaralanan hayvanların tedavisi için gereken tıbbi malzemelerin tedarik edilmesine de destek oldu.