YERMAM Genel Kurul Toplantısı Düzenlendi

Kısa adı YERMAM olan “Yerbilimleri Maden Ve Metalurji Profesyonelleri Birliği” ilk Genel Kurul Toplantısı, 11 Temmuz 2018 tarihinde Maden İşleri Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda 47 üyenin 36’sının katılımıyla gerçekleştirildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda açılış konuşmasını YERMAM geçici Yönetim kurulu Başkanı Sayın Selami KORKMAZ gerçekleştirdi.

KORKMAZ yaptığı konuşmasında; YERMAM’ın önemine değinerek, YERMAM’ın kurulmasında emeği geçen kişilere teşekkürlerini sundu.

Açılış konuşmasının ardından yapılan Divan Heyeti seçiminde; Divan heyeti Başkanlığı’na Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkanı Doç. Dr. Abdülkerim YÖRÜKOĞLU, Kâtip üyeliklerine MİGEM Strateji ve Koordinasyon Daire Başkanı V. Fatih PEKDEMİR ve MTA Genel Müdürlüğü Fizibilite Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Leman ÇETİNER seçildi.

Divan heyetinin belirlenmesi ile gündem maddelerine geçildi. Genel Kurul toplantısında, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi ve tüzük değişiklikleri yapıldı.

 

Üyeler tarafından YERMAM’ın önemine vurgu yapılarak, çeşitli görüş, öneri ve temenniler ile kurul çalışmaları tamamlandı.

 

 

Haberin fotoğrafları: