Altın Madencileri Derneği ve Uluslararası Siyanür Yönetimi Enstitüsü tarafından düzenlenen Uluslararası Siyanür Yönetim Kodu Konferansı 11 Ocak 2023 tarihinde Ankara'da geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Konferansın açılışında bir konuşma yapan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürü Sayın Cevat GENÇ,  ülkemizin ciddi bir altın potansiyeline sahip olduğunu, bu potansiyelin üretime dönüştürülebilmesi için ciddi yatırımlara ihtiyaç olduğunu, altın ve gümüş üretiminde kullanılan siyanürün uluslararası siyanür kodu standartlarına göre yönetilmesini önemsediklerini belirtti. 

Altın ve gümüş madenlerinde kullanılan siyanürün; üretiminden nakliyesine, iş güvenliğinden acil durum senaryolarına kadar tüm yönleri ile siyanür kodu kapsamında ele alındığı konferansa MAPEG Genel Müdür Yardımcıları Sayın Bayram ARI, Sayın Fatih DUMANLI, Sayın Sami SARIYLDIZ, MAPEG Uzmanı Sayın Mustafa SEVER, Özel Alanlar ve Harita Dairesi Başkanı Sayın Muhammet İbrahim KAYA, Metalik Madenler Dairesi Başkan V. Sayın Şafak OCAK ile Metalik Madenler Dairesi Başkanlığı teknik personeli katıldı.


Resim Galerisi

Her Hakkı Saklıdır , © MAPEG 2023