Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin finansman desteğiyle MASİS tarafından yürütülen "Yeraltı Kömür Madenlerinde Kendiliğinden Yanabilirlik Etüdü ile İSG Uygulamalarının İzlenebilirliğinin Artırılması" Projesi Bilgi Paylaşım Semineri ve Kapanış Toplantısı, 24 Ocak 2023 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi.

 

Toplantının açılışında konuşan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürü Sayın Cevat GENÇ, ülkemizdeki yer altı kömür ocaklarından alınan numunelerin, kendiliğinden yanma testlerine tabii tutularak elde edilen sonuçlara göre iş sağlığı ve güvenliği yaklaşımlarının oluşturulması amaçlanan projenin ortakları ve destekçileri arasında MAPEG'in de yer aldığını, projenin yer altı kömür ocaklarındaki iş sağlığı ve güvenliği koşullarını iyileştirmek, buralardaki potansiyel riskleri izlemek ve kontrol altına alabilmek, böylelikle kazaların önüne geçilmesine yönelik tedbir almak konusunda sektöre önemli kazanımlar sağladığını ifade etti. 

 

Akademisyenler tarafından projede elde edilen çıktıların da aktarıldığı toplantıya; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Lutfihak ALPKAN, Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Sayın Dr. Hasan Hüseyin ERDOĞAN, Maden ve Petrol işleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Sami SARIYILDIZ, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Uzmanı Sayın Mustafa SEVER ile Enerji Hammaddeleri Dairesi Başkanlığı teknik personeli katıldı. 

Resim Galerisi

Her Hakkı Saklıdır , © MAPEG 2023